چرا یک VPN با ماهیت Static IP داشته باشیم؟

چه ویژگی هایی موجب تمایل کاربر برای نصب VPN های Static IP

static-ip

VPN یا شبکه خصوصی مجازی سرویسی است که می تواند برای اهداف مختلفی استفاده شود. اطمینان دارم که در حال حاضر تعداد بی شماری از مردم در سراسر جهان از VPN بهره می برند. نصب VPN یک تونل مجازی ایجاد می کند و به کاربران اجازه می دهد از طریق شبکه خصوصی که کاملا امن و خارج از دسترس افراد دیگر است به گشتن در اینترنت بپردازند. خرید VPN کریو کاربران را با آدرس IP جدید مجهز می کند و آدرس IP اصلی آنها را پنهان می کند بنابراین هویت و موقعیت مکانی آنها امن باقی می ماند. یک کاربر VPN می تواند هر کشوری را انتخاب کند و به همه وب سایت های در دسترس در آن کشور دسترسی پیدا کند.

تفاوت های بین Static IP و Dynamic IP :

امروز بحث ما درباره این است که چرا باید هنگام استفاده اتصال به اینترنت از طریق اکانت VPN از آدرس های Static IP و Dynamic IP استفاده کنیم. یک آدرس IP مجموعه ای واحد از اعداد است که نشان دهنده هویت یک کاربر روی اینترنت است. به هر کاربر واحد روی اینترنت یک IP اختصاص داده شده است که اساسا مکان کاربر را به ما می گوید. بنابراین، یک آدرس IP Dynamic به این معنی است که هر زمان که شما وارد اینترنت شوید یک آدرس IP متفاوت خواهید داشت. در سوی دیگر، اگر شما به اینترنت متصل شوید و همیشه توسط ارائه دهنده سرویس VPN مجهز به همان آدرس IP باشید، این حالت به عنوان آدرس  Static IP شناخته می شود.

مزایای آدرس Static IP :

ارائه دهندگان VPN تعداد بیشماری آدرس های IP و یک مکانیسم که به خوبی تعریف شده است برای توزیع این آدرس های IP میان کاربران دارند. آدرس های Dynamic IP به طور متداول توسط شهروندان استفاده می شوند زیرا آدرس های IP استاتیک کمی پر هزینه اند و برای اهداف خاص استفاده می شوند. آدرس های Static IP متفاوت اند و باید توسط کاربران به صورت ویژه درخواست شده باشد. مزایای زیادی برای آدرس های Static IP وجود دارد که آنها را برتر از آدرس های IP Dynamic می کند. برای مثال؛ بسیاری اشتراک های مبتنی بر وب سایت ها نیاز به IP های استاتیک از کاربر دارد و شما هر زمان که به این وب سایت ها متصل شوید همان IP را خواهید داشت. این وب سایت ها ممکن است شامل وب سایت های امن شده مانند حساب های بانکی آنلاین، وب سایت های کسب و کار و حتی برخی وب سایت های سرگرمی باشد که از این سیاست ها استفاده می کنند. مثالی دیگر سرویس های هاستینگ یا سرورهای قابل دسترس جهانی هستند. اگر IP های سرورها در هر زمان که آنها به اینترنت متصل می شوند تغییر کند، این برای کاربران تقریبا غیر ممکن است که پیگیری آدرس IP کنونی از سرور را ادامه دهند.

محدودیت های آدرس های Static IP

برخی محدودیت ها برای آدرس های Static IP وجود دارند. این آدرس های IP امن نیستند. اگر یک وب سایت گزارشاتی از آدرس های IP را نگه دارد و شما همیشه از همان آدرس IP برای اتصال استفاده کنید، هویت شما به خطر خواهد افتاد. به علاوه، آدرس IP استاتیک هزینه ای بیش از Dynamic IPs دارد زیرا فروشندگان VPN مجبورند اسلات های ویژه برای آدرس IP استاتیک اختصاص دهند. علاوه بر این، در مورد آدرس های IP استاتیک، اگر شما توسط یک وب سایت مسدود شده باشید، مسدود شده باقی خواهید ماند اما اگر از آدرس های IP دینامیک (پویا) استفاده کنید، می توانید تنها با اتصال مجدد آدرس IP جدیدی داشته باشید. با این حال، این معایب عمدتا مبتنی بر امنیت اند و اگر یک مکانیسم مناسب برای تضمین امنیت آنلاین استفاده شده باشد می توانند به راحتی رفع شوند.

بهترین ارائه دهندگان سرویس VPN برای بدست آوردن آدرس IP Static

در اینجا لیستی از تعدادی از بهترین و قابل توصیه ترین ارائه دهندگان VPN تهیه شده که آدرس های Static IP برای کاربران ارائه می دهند، این سرویس ها دارای کیفیت بالا ویژگی هایی با هزینه مقرون به صرفه اند:

%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d8%a6%d9%87-%d8%af%d9%87%d9%86%d8%af%da%af%d8%a7%d9%86-ip-static