پروتکل VPN شما چقدر امن است؟

انتخاب و ازریابی امنیت ارائه دهندگان فروش VPN

%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%aa%da%a9%d9%84-%d8%a7%d9%85%d9%86

یک شبکه خصوصی مجازی یا VPN ارتباط امن میان دستگاه های الکترونیکی از راه دور را در طول استفاده از WAN، شبکه گسترده عمومی مانند اینترنت و به خصوص WiFi تضمین می کند. به محض اینکه دو دستگاه الکترونیک WAN را به اشتراک گذارند، نقش ارتباط VPN ایجاد یک تونل امن است که به عنوان  IPsec یک IP امنیتی شناخته می شود.

همه ارائه دهندگان VPN تحت شرایط (Security Association (SA قرار دارند و از روش های امن برای حفاظت ار ارتباطات آنلاین استفاده می کنند. در درجه اول، کاربران VPN کریو باید عملکردهای امنیتی اساسی را که سرویس VPN برای آنها فراهم می کند را بشناسند.

 1. حریم خصوصی 100%، با استفاده از روش های رمزگذاری داده ها
 2. یکپارچگی محتوا مانند احراز هویت داده ها
 3. استفاده از گواهی ها برای احراز هویت ارسال کننده از طریق احراز هویت مبدا داده.

در اینجا دو عملکرد امنیتی اساسی وجود دارد، و نیاز کاربران استفاده آنها را تعیین می کند. مردم اگر یکپارچگی محتوا را می خواهند می توانند بسته های احراز هویت را بدون رمزگذاری استفاده کنند. در مقابل، برای حفظ حریم خصوصی خود، می توانند تنها بسته رمزگذاری را استفاده کنند. با این وجود، ارائه دهندگان VPN رمزگذاری داده ها و احراز هویت بسته را انتخاب می کنند، همچنین استفاده از حفاظت برای ترافیک VPN تا بالاترین سطح از حفاظت تقویت شده ارتباطات را تضمین کنند.

رمزگذاری چیست و چرا برای پروتکل های امنیتی VPN خرید شده استفاده می شود؟

در واقع، رمزگذاری فرآینده رمزنگاری داده ها است. بسته های اطلاعات رمزگذاری شده نمی توانند توسط هیچ کسی باز و خوانده شوند به خصوص سوء استفاده کنندگان و هکرها زیرا فاقد کلید ها و رمزها عبور لازم هستند. سرویس های VPN به داده ها اجازه وارد شده به تونل و رمزگذاری را می دهند. در سوی دیگر، برنامه VPN به رمزگشایی داده در سوی کاربر کمک می کند. همانطور که ممکن است اکنون حدس زده باشید، ارائه دهندگان VPN بیش از یک رمزگذاری واحد استفاده می کنند تا امنیت آنلاین کاربرانشان را تضمین کنند و به همین دلیل است که استفاده از IPsec به عنوان یک پروتکل امنیتی اینترنت پیشنهاد می شود.

IPsec چیست؟

IPsec مخففی برای Internet Protocol Security است و برای ایجاد IP امن استفاده می شود. هر بسته IP امنیت تقویت شده را از طریق رمزگذاری و احراز هویت بدست می آورد. هر اتصال آنلاین که کاربر شروع می کند با تایید دو جانبه بین دو طرف انجام شده است. در نتیجه، IPsec از جریان داده بین دو میزبان حفاظت می کند از جمله:

 1. میزبان به میزبان
 2. شبکه به شبکه
 3. شبکه به میزبان

استانداردهای اساسی IPsec چیست؟

همه عملکردهای IPsec منجر به تولید محیط ارتباطی آنلاین امن اضافی برای کابران VPN می شود.

 1. احراز هویت سر صفحه ها، AH، ارائه یکپارچگی عمومی و احراز هویت برای مبدا داده ها.
 2. کپسوله سازی محموله امنیت ESP، تضمین محرمانه بودن کامل.
 3. انجمن امنیت، SA، ارائه پارامترهای الگوریتم لازم، نیاز به AH امن.

در حالیکه درک فرآیند ممکن مشکل تر به نظر برسد، عناصر امنیتی IPsec ذکر شده در بالا، امنیت تقویت شده داده ها را ارائه می دهد. در نتیجه، مشتری VPN امنیت اینترنتی مورد نیاز خود را بدست می آورد و می داند که که همه ارتباطات او حفاظت شده است.

علت خرید OpenVPN چیست؟

OpenVPN یک برنامه کاربردی است که تکنیک های اساسی کریو VPN را پیاده سازی می کند و اتصالات نقطه به نقطه امن ایجاد می کند.  OpenVPN از SSL/TLS استفاده می کند و قادر به غلبه بر NATs و فایروال ها است. مهمترین ویژگی OpenVPN توانایی ایجاد منحصر به فرد برای هر گواهی احراز هویت کلاینت است. OpenVPN برای ایجاد یک رمزگذاری منحصر بفرد کمک می کند و همه اطلاعات کاربر را به شیوه امنیتی تقویت شده انتقال می دهد.

ویژگی های عمومی OpenVPN عبارتند از:

 1. کلید های مخفی از پیش به اشتراک گذاشته شده
 2. یکتا بودن برای هر گواهی کاربر؛
 3. نام کاربری/ رمز عبور

در نتیجه، OpenVPN رمزگذاری امنی از داده ها را ارائه می دهد و کانال ها را کنترل می کند. بخاطر داشته باشید، OpenVPN و IPsec استفاده می شوند تا گواهی ها استفاده شده در پروتکل برای هر کاربر واحد را ایجاد کنند. همچنین، این نکته مهم باید ذکر شود که یک جنبه مثبت از  OpenVPN شامل سرعت، بهره وری و همچنین حفاظت در سطح بالا است و یکی از رمزگذاری VPN توصیه شده است.

به طور خلاصه

همانطور که می بینید، آشنا شدن با اصطلاحات و درک پایه ای اجزای VPN ضروری است. استفاده از گواهی های منحصر بفرد برای هر کاربر و هر دستگاه از طریق IPsec و OpenVPN انجام می شود و سطح بالایی از امنیت تقویت شده از انتقال داده را ارائه می دهند.